wybierz zabieg

umów się na wizytę: tel.: (24) 268 95 46

Image is not available

Opiera się na podstawowych technikach masażu jak akupresura czy praca na przebiegu kanałów energetycznych niezmiennych od ponad 500 lat. Jego korzenie sięgają XV wieku, bazują na Anmie, tradycyjnym systemie masażu w Japonii. Anma oznacza nacisnąć (An) i pocierać (Ma). Anma zmniejsza napięcia, poprawia krążenie, odmładza organizm oraz pozwala osiągnąć głęboki relaks. Japoński masaż twarzy jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu. W rezultacie otrzymujemy ciało zdrowe i mocne.

PIĘKNO CZYTAMY Z TWARZY

Starojapońskie przysłowie mówi, że z twarzy osoby możemy wszystko wyczytać. Istnieją trzy główne zasady, które pomagają zdiagnozować świat informacji zapisany na naszej twarzy:
•    So In – czynniki genetyczne i wrodzone,
•    Gai In – czynniki zewnętrzne – środowisko,
•    Nai In – czynniki wewnętrzne -nierównowaga emocji smutku, złości, niepokoju, strachu i szczęścia.
W Japonii piękno to oznaka stanu zdrowia. Nawet najbardziej atrakcyjna twarz nie może być piękna jeśli dana osoba nie jest w pełni zdrowa. Zdrowie i piękno nie mogą być oddzielone od siebie. Istnieją trzy istotne czynniki do uzyskania prawdziwego zdrowia: zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe.  Według tej starożytnej tradycji, piękno powstaje w sposób naturalny i żeby je utrzymać wszystkie wymienione czynniki muszą być w równowadze.
Regularnie wykonywany rytuał pomaga utrzymać harmonię i naturalne piękno. Zapewnia widoczne i długotrwałe efekty liftingu. Stanowi całkowicie naturalną i nieinwazyjną metodę odmłodzenia twarzy. Ponadto wpływa na poprawę wyglądu, ale również na dobre samopoczucie i pozbycie się skupionego stresu. Gwarantuje zmniejszenie napięcia i całkowite odprężenie.
Etapy masażu są tak dobrane, aby po przeprowadzeniu wszystkich zniwelować przyczynę powstania problemu.

EFEKTY:
•    Reguluje bilans energetyczny całego ciała
•    Niweluje nadmierne napięcia mięśni twarzy i szyi
•    Stymuluje metabolizm komórkowy, co wpływa na regenerację skóry
•    Poprawia krążenie i przepływ limfy, transportując więcej składników odżywczych do skóry
•    Usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry

Pierwszy etap – rozprowadzenie kremu

Drugi etap – relaks (Masaż dekoltu, szyi i karku). Prowadzi do rozluźnienia mięśni mimicznych twarzy i zniwelowania zmian napięciowych w okolicach czoła, oczu i ust. Praca na mięśniach szyi i karku spłyca zmarszczki na twarzy – dzieje się tak, ponieważ zwiększone napięcie w jednym miejscu zwiększa napięcie w innej części twarzy – prawo tensegracji. Usprawnienia swobodny przepływ krwi do głowy i twarzy. Pomaga odpocząć i zredukować stres.

Trzeci– drenaż limfatyczny – techniki drenujące połączone z akupresura pobudzają poszczególne punkty twarzy odpowiadające za stymulację wybranych obszarów twarzy. Poprawia ogólny wygląd twarzy, koloryt, zmniejsza obrzęki, cienie pod oczami. Polepsza ukrwienie, usprawnia dostarczanie tlenu i składników odżywczych, usuwa toksyny. Twarz wydaje się młodsza i promienna.

Czwarty– lifting – zapobiega bądź zmniejsza powstałe zmiany na twarzy. Skupia się na maksymalizacji efektów estetycznych oraz nieustannym odczuwalnym stanie relaksu psychicznego i fizycznego. Obejmuje miejsca najbardziej newralgiczne (owal twarzy, linia bruzdy nosowo-wargowej, okolice oczu i czoła).

Piąty–akupresura – zrównoważenie emocji wewnętrznych i energii Qi (siły życiowej) oraz pobudzenie pracy wszystkich narządów wewnętrznych. Zrównoważenie i usprawnienie pracy narządów wewnętrznych. Stosowany w celu łagodzenia występujących dolegliwości, jak również profilaktycznie, by poprawić stan zdrowia i pobudzić energię życiową.

Szósty – masaż okolicy oczu – Spłyca zmarszczki spowodowane nadmiernym napięciem mięśni mimicznych, usuwa opuchnięcia spowodowane zastojami, zaś poprzez ucisk punktów akupresurowych stymuluje pracę narządów tj.: serce, woreczek żółciowy, nerki, wątroba.



rytuał japoński


kontakt

logo
ul. Wyszogrodzka 14a
09-402 Płock

Dołącz do nas facebook
Dołącz do nas instagram icon

godziny otwarcia

pn. - pt. 9.00 - 19.00
sobota 9.00 - 15.00

umów się na wizytę

tel.: (24) 268 95 46

newsletter

otrzymuj informacje o promocjach.

zapisz się do naszego newslettera!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Kosmetologii Maddalena wskazanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych w celu przedstawienia oferty oraz wysyłki wiadomości marketingowych.