wybierz zabieg

umów się na wizytę: tel.: (24) 268 95 46

Małgosia

Pielęgnując ciało nagminnie zapominamy o stopach. Tymczasem skóra stóp ze względu na swoją specyficzną budowę, gruby naskórek, dużą liczbę gruczołów potowych oraz brak gruczołów łojowych wymaga odpowiedniej, regularnej pielęgnacji.Pedicure to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Wiele pań postrzega pedicure jako odrobinę luksusu, który dziś dostępny jest dla każdego.Szczególnie warto skorzystać z niego w okresie letnim, kiedy wkładamy odkryte buty, a nasze paznokcie u stóp często zwracają większą uwagę od dłoni.

Na czym polega zabieg pedicure w Instytucie Kosmetologii Maddalena?

Zanim nasza specjalistka przystąpi do zabiegu, dokładnie ogląda stopy i dokunuje diagnozy. Od tego zależy, jakiego sprzętu użyje. Zmiany występujące na stopach są najpierw rozpoznawane i różnicowane, a następnie dokładnie usuwane ( bezboleśnie) odpowiednio do tego przygotowanymi, wysterylizowanymi narzędziami. Są to m.in..:

  • Bolące odciski/nagniotki
  • Modzele
  • Pękające pięty
  • Nadmiernie zrogowaciały naskórek
  • Wrastające paznokcie – korekcja płytki z zastosowaniem klamry

Na początku zabiegu podologicznego stopy moczone są w ciepłej wodzie z dodatkiem leczniczej soli. Następnie skracam paznokcie. Zawsze na prosto! Nie wolno zaokrąglać boków, gdyż istnieje prawdopodobieństwo wrastania paznokci w skórę. Skórki odsuwam drewnianym patyczkiem, a jeśli zajdzie taka potrzeba, obcinam cążkami. Paznokcie opiłowuję jednorazowym pilnikiem w celu wygładzenia krawędzi. Płytka może być dodatkowo wypolerowana trójstopniową polerką. Kolejnym etapem zabiegu jest usunięcie wszelkich zgrubień na stopie za pomocą omegi i/ lub frezarki. Następnie dodatkowo skóra pięt zostaje wygładzona peelingiem do stóp, po czym nakładam odpowiedni indywidualnie dobrany preparat do stóp. Podczas pedicure'u istnieje również możliwość ozdobienia paznokcie zwykłym lakierem, lakierem extreme lub lakierem hybrydowym. Po zabiegu dobieram odpowiednie preparaty do pielęgnacji domowej, zaś jeśli zajdzie taka potrzeba to zakładam opatrunki na zmienione chorobowo miejsca z odpowiednimi preparatami wspomagającymi leczenie. W Naszym Instytucie poczujesz się bezpiecznie i komfortowo.

Co dalej….?

Należy pamiętać, że dobór odpowiedniego obuwia, skarpetki wykonane z dobrych, naturalnych materiałów, ale w głównej mierze codzienna higiena są w stanie wpłynąć na prawidłowy wygląd stóp i ich funkcjonowanie. Bardzo często popełnianym błędem w pielęgnacji stóp jest wielokrotne, a nawet codzienne ścieranie pumeksem, tarką czy co gorsze żyletką skóry stóp. Usuwana w ten sposób skóra jeszcze bardziej narasta i twardnieje. Wyobraź sobie pumeks pod mikroskopem – skupisko bakterii. W związku z tym praktyki takie są niewskazane, a nawet zakazane, gdyż uzyskasz odwrotny skutek od zamierzonego. Z początkowej chęci posiadania miękkiej, elastycznej skóry otrzymasz twardą, bolesną, żółtą i narośniętą skórę, która sprawia ból przy chodzeniu i powoduje brak komfortu w dotyku.

Pracuję w doświadczonym zespole, którego celem jest przynosić ulgę pacjentom. Stale poszerzamy swoją wiedzę z zakresu podologii i pielęgnacji stóp wprowadzając najnowsze protokoły i techniki zabiegowe. Doradzamy jak świadomie dbać o stopy, właściwymi, specjalistycznymi kosmetykami   podologicznymi.

Zapraszam serdecznie
Małgosiakontakt

logo
ul. Wyszogrodzka 14a
09-402 Płock

Dołącz do nas facebook

godziny otwarcia

pn. - pt. 9.00 - 19.00
sobota 9.00 - 15.00

umów się na wizytę

tel.: (24) 268 95 46

newsletter

otrzymuj informacje o promocjach.

zapisz się do naszego newslettera!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Kosmetologii Maddalena wskazanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych w celu przedstawienia oferty oraz wysyłki wiadomości marketingowych.