wybierz zabieg

umów się na wizytę: tel.: (24) 268 95 46

Elżbieta RutkowskaHistoria japońskiego masażu twarzy sięga XV wieku i oznacza „drogę do naturalnego piękna”. Legenda mówi, że był to zabieg zarezerwowany dla rodziny cesarskiej oraz najbardziej szlachetnych i bogatych rodzin w Japonii. Przez ostatnie dziesięciolecia niektóre techniki były modyfikowane i udoskonalane przez przemysł kosmetyczny w celu uzyskania jak najlepszych efektów, jednak akupresura czy praca na przebiegu kanałów energetycznych jest niezmienna od ponad 500 lat.

W Japonii piękno jest oznaką stanu zdrowia. Nawet najbardziej atrakcyjna twarz nie może być piękna jeśli dana osoba nie jest wpełni zdrowa. Zdrowie i piękno nie mogą być oddzielone od siebie. System Japońskiego masażu twarzy uczy, że istnieją trzy główne składniki do prawidłowego zdrowia: zdrowie fizyczne, psychiczne i duchowe. Według tej starożytnej tradycji, piękno powstaje w naturalny sposób i żeby je utrzymać wszystkie trzy czynniki musimy utrzymać w równowadze. Intencją masażu jest zatem pomoc w utrzymaniu harmonii i naturalnego piękna. Jest sposobem, aby zrównoważyć ciało i uspokoić podrażniony układ nerwowy. To głęboka terapia, która normalizuje funkcje całego organizmu, aby utrzymać zdrowe i mocne ciało. Zmniejsza napięcie, poprawia krążenie, odmładza organizm jedocześnie umożliwiając głęboki relaks.

Japoński Rytuał Masażu Twarzy stanowi alternatywę dla liftingu za pomocą skalpela. W przeciwieństwie do zabiegów medycyny estetycznej jest zabiegiem naturalnym i w 100% bezpieczny. Zapewnia widoczne i długotrwałe efekty, pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu, lecz także na dobre samopoczucie i pozbycie się skupionego stresu.

Japoński masaż twarzy wiąże się ściśle z pojęciem medycyny orientalnej, która hamuje przyczynę, a nie tylko objawy powstałej choroby. Dlatego poszczególne techniki są tak opracowane, aby wspólnie z czterema etapami masażu uzyskać jak najlepszy efekt końcowy i aby po całej serii masaży zniwelować przyczynę powstawania problemu.

Pierwszy etap- relaksacyjny- prowadzi do uzyskania maksymalnego rozluźnienia, drugi- oczyszczający- pobudza nasze krążenie. W trzecim etapie pracujemy nad zmniejszeniem powstałych na twarzy zmian, po czym w etapie czwartym stosując techniki akupresury równoważymy siły życiowe oraz pobudzamy pracę wszystkich narządów wewnętrznych.

Wykonanie serii zabiegów zmniejszy i zapobiegnie efektowi starzenia się skóry, wpływa na jej lepszą regenerację. Odzyskuje ona młodzieńczy wygląd i zdrowszy blask. Metody drenujące poprawiają krążenie krwi i przepływ limfy usuwając toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki. Niweluje nadmierne napięcie twarzy i szyi.  

Serdecznie polecam
Elżbieta Rutkowskakontakt

logo
ul. Wyszogrodzka 14a
09-402 Płock

Dołącz do nas facebook

godziny otwarcia

pn. - pt. 9.00 - 19.00
sobota 9.00 - 15.00

umów się na wizytę

tel.: (24) 268 95 46

newsletter

otrzymuj informacje o promocjach.

zapisz się do naszego newslettera!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Instytut Kosmetologii Maddalena wskazanych przeze mnie w powyższym formularzu danych osobowych w celu przedstawienia oferty oraz wysyłki wiadomości marketingowych.